Hlavní stránka / Dvoudílné plavky
Image placeholder

Zdroj: astratex.cz

Zajímavá historie dvoudílných plavek. Nebo spíše Bikin?

Klasika v podobě dvoudílných plavek, zvané také bikiny se datuje již od dob antiky. Kde se ve starověkém Řecku používal podobný oděv pro atletické účely. Patrné jsou také zmínky z doby Římské říše. Bikiny neboli dvoudílné plavky, jak je známe dnes, tedy v moderním pojetí spatřily světlo světa v roce 1946 v Cannes. Zde je představila dvojice francouzských návrhářů. Zajímavostí je, že samotný název bikiny je odvozen od tichomořského atolu „Bikini“.

Jde o plavky, jak již dnes všichni víme, které jsou rozdělené na horní a spodní díl. Pří výběru máme tedy možnost vybrat si, na jaký díl bude společnost zaměřovat pozornost.

Opět si zde můžeme představit současné modely, které reflektují dnešní dobu. Vládnou například značky jako Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Armani, Guess, Roxy nebo Lorin. Představují odvážné, stylové, originální i klasické jednoduché modely. Vybere si každý. Minimalistické i extravagantní pojetí je zárukou pestrosti na trhu.

Image placeholder

Zdroj: astratex.cz

Co byste měla vědět o dvoudílných plavkách před nákupem?

Široká škála kousku a možností kombinací. Zkuste například kombinovat různé horní a spodní díly od stejné značky. Můžete také vyzkoušet různé druhy horních dílů – podprsenek. Kde stejně jako u klasický podprsenek si můžete dopřát košíčky vyztužené, nevyztužené, s kosticemi nebo bez kostic, či dokonce s push-up efektem, který poprsí efektně pozvedne a opticky zvětší.

Výběr je zajímavý i u spodních dílů, kde existují různé způsoby jejich střihu. Jako klasické kalhotky, tanga něco mezi tím.

Image placeholder

Zdroj: answear.cz

Další zajímavosti dvoudílných plavkách?

I u dvoudílných jsou na trhu edice, které se zaměřují na sportovní pojetí. Respektive aktivní rekreačně-sportovní styl. Zpravidla jsou tyto modely více přiléhavé, případně minimalistické.

Zde můžete zjistit další tipy a rady, jak si vybrat nové letní dámské plavky.

Nebo si rovnou vyberte něco nového.

Vybírat dvoudílné plavky

Výhodné poštovné nebo akce na poštovné zdarma

Naše partnerské obchody poskytují špičkové řešení dopravy formou dopravců nebo s možností osobního odběru na kamenných prodejnách. Můžete si tak svůj nákup v klidu vyzvednout a vyzkoušet.

Možnosti vyzkoušení zdarma a vrácení zboží

Zboží si vyzkoušíte na kamenné prodejně s osobním odběrem. Nakupování bez stresu - možnost vrácení zboží.

Časté slevové akce a překvapení

Kdo by neměl rád slevy, slevové akce, speciální kódy a akce. Ty Vám nabídneme formou newsletteru přímo do emailu.